Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021

Τέσσερις συλλήψεις για τα επεισόδια στο ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρης στην Τούμπα Ο αριθμός των συλληφθέντων ενδέχεται να αυξηθεί,

Police-Voice blog ➤

Ο αριθμός των συλληφθέντων ενδέχεται να αυξηθεί, καθώς έχουν γίνει προσαγωγές και άλλων ατόμων

Για 40 ολόκληρα λεπτά διακόπηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη στην Τούμπα, όταν οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν με άγριες διαθέσεις στον αγωνιστικό χώρο, αντιδρώντας στο γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Όπως ανακοίνωσε η ΕΛ.ΑΣ., για τα επεισόδια στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης έχουν επιβεβαιωθεί τέσσερις συλλήψεις, οι οποίες έγιναν όλες μέσα στο γήπεδο, όπου οπαδοί του «Δικεφάλου του Βορρά» πέταξαν δεκάδες αντικείμενα, καπνογόνα και φωτοβολίδες, προτού εισβάλλουν στο τερέν, οδηγώντας στην παρατεταμένη διακοπή του αγώνα, που εκείνη την ώρα βρισκόταν στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό.

Σύμφωνα, πάντως, με πληροφορίες του grtimes.gr, η ΕΛ.ΑΣ. έχει προχωρήσει σε προσαγωγές και άλλων ατόμων, οπότε υπάρχει πιθανότητα ο αριθμός των συλληφθέντων να αυξηθεί.